„…Kto wie, czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem…”
Jasełka 2018

Poczucie, że właśnie oni są blisko towarzyszyło nam podczas oglądania przedstawienia Jasełkowego. Piętnastu wspaniałych 15 grudnia 2018r. wcieliło się w role Józefa, Aniołów, Pasterzy, Królów, Heroda i innych postaci, by odtworzyć historię momentu Narodzenia Jezusa. W obecności dwóch, uroczych wolontariuszek, które wspomogły nas swoją kobiecością i wdziękiem na scenie zaprezentowaliśmy z humorem czasy zamierzchłe… nie obeszło się bez nuty współczesności. Bo przecież Miłość czy 1000, czy 2000 lat temu, czy dziś nigdy nie traci na wartości. Jest siłą, która zmienia, stawia świat i życie na głowie, buduje, pozwala nam i działać i zatrzymywać się w odpowiednim momencie… I nawet diabelskie podszepty, szerzące zło i rozpad, a dające w zamian władzę i pieniądze nie są w stanie przeciwstawić się tej sile.

Tak więc MIŁOŚĆ zwycięzcą!

Po prezentacji odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski I Konkurs Szopek w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Mszanie Dolnej. Wystawione przez każdą z grup szopki zachwycały pomysłowością, precyzją wykonania, różnorodnością użytych materiałów. Jak nie trudno się domyśleć ocenienie ich graniczyło z cudem… tak więc cudownie wygrały wszystkie! Tradycja rozpoczęta - mamy nadzieję w przyszłym roku będzie kontynuowana.

Momentem kończącym ten wieczór były życzenia płynące od Dyrekcji i kadry MOW, dzielenie się opłatkiem i uroczysta kolacja Wigilijna.

A na święta  Bożego Narodzenia życzymy wszystkim czułości, życzliwości i miłości - oczywiście!!!!

 


Zdjęcia