Dnia 17 grudnia 2019r. w ramach odbywających się w naszym ośrodku Rekolekcji gościliśmy Wojowników Maryi, wspólnotę mężczyzny, którzy zawierzyli swoje życie Maryi.

„…Męskie serca są często połamane przez różnego rodzaju doświadczenia życiowe; my nie mamy wzorców męskich – nasi ojcowie często byli nieobecni; często nie nabyliśmy umiejętności bycia mężami i ojcami. Musimy się tego od kogoś nauczyć.

Kluczem jest zacząć jak Jezus. A Jezus zaczął swoje życie zwycięskiego wojownika od poczęcia się w Maryi. Całkowicie poddał się kształtowaniu w jej łonie Duchowi Świętemu. Od tego zaczynamy…”

(Ks. Dominik Chmielewski SDB)

Chłopcy mieli możliwość wysłuchania świadectw życia kilku z nich, rozmowy i wspólnej modlitwy. Poszukiwanie Boga nie jest łatwe, droga jest trudna ale oddanie się Maryi daję szansę…

Oprócz ubogacenia ducha, zostaliśmy jeszcze obdarowani przez Wojowników wspaniałymi prezentami, a także pamiątkowymi różańcami – takie oręże dla każdego z chłopaków (do indywidualnego spożytkowaniaJ )

Goście wraz z nami uczestniczyli w przedstawieniu Jasełkowym, a także we wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, na której wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem.

Dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie.

Zdjęcia  

Tekst: A. Kopycińska